środa, 22 lutego 2012

Czy dieta ma wpływ na płeć Twojego dziecka?

Chciałabyś mieć córeczkę, albo synka? Poznaj przepis na płeć dziecka i zaryzykuj. Zacznij przygotowywać się już dziś. Nie ma na co czekać, wszystko w Twoich rękach.
dieta_ciazaNiczym Julia z szekspirowskiej opowieści marzysz o poznaniu Romea i… urodzeniu dziecka, jednej z płci. Pamiętaj o tym, że marzenia są po to, aby je spełniać. Przygotuj się na… specjalnie opracowaną dietę dla mam, które planują mieć chłopca, albo dziewczynkę.
Przed podjęciem jakichkolwiek działań, powinnaś pamiętać o tym, że plemniki z chromosomem X mają decydujący wpływ na to, że na świat przyjdzie dziewczynka natomiast Y umożliwiają na wydanie na świat pierworodnego. Pierwsze są duże ( większe od Y), silniejsze odporniejsze i bardziej wytrzymałe na różne czynniki, ale za to wolniejsze. Do zapłodnienia komórki jajowej może dojść tylko w ciągu 24 godzin mimo, że plemniki żyją w ciele kobiety aż przez trzy doby. Tak, więc jeśli chcesz mieć dziewczynkę powinnaś się kochać przez dwa – trzy dni przed owulacją. W przypadku chłopca powinnaś uprawiać seks albo przed, albo po owulacji. Co ciekawe, najszybciej plemniki ( bez względu na to czy są to X, czy też Y) docierają do celu w czasie orgazmu. To tyle od strony formalnej, czas  spojrzeć na sprawę od strony praktycznej, a więc od kuchni.
Przez żołądek do serca – mawiamy zawsze kiedy chcemy, aby ktoś bliski naszemu sercu był z nas zadowolony. W życiu nie możesz zawsze myśleć o drugiej osobie, czasami zdarzają się sytuacje, w których trzeba być takim małym egoistą. Dlatego, też jeśli planujesz zajście w ciążę powinnaś skupić się na tym, aby spożywać posiłki zgodnie z oczekiwaniami, jakie masz względem płci twojego dziecka.
Cel! Pal! Recepta - Dieta na dziewczynkę
Jadłospis przyszłej mamy, która pragnienie mieć małą księżniczkę powinien zawierać potrawy bogate w wapń i magnez. Szczególnie polecane są potrawy mączne, słodkie oraz produkty strączkowe.
W oczekiwaniu na chłopca
Z reguły mężczyźni są zdecydowani, planując chłopca powinnaś pamiętać o tym, że płeć męska preferuje konkretne smaki. Twoja dieta musi być oparta o kwaśne i słone produkty, zawierające potas ( tj. banany, morele, pomidory, ziemniaki, brokuły), a także mięsne. Nie powinnaś żałować sobie suszonych i surowych owoców.
Bez względu na to, której płci planujesz mieć dziecko, powinnaś zwrócić uwagę na to, żeby wszystkie potrawy były przygotowywane tylko i wyłącznie ze świeżych i naturalnych produktów. Staraj się unikać składników zawierających chemiczne substancje.
A teraz kilka słów o specjalnej diecie z pierwszej ręki:
Karolina, 30 lat
Zawsze marzyłam o tym, aby mieć dzieci, przynajmniej dwójkę: chłopca i dziewczynkę. Kiedy poznałam Janka przytrafiła nam się wpadka. Bardzo się cieszyłam… kiedy byłam w piątym miesiącu okazało się, że będę mamą Stasia. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona dlatego, że myślałam, że na pierwszy rzut będzie dziewczynka. A… tu niespodzianka chłopczyk. Co do drugiej ciąży, to postanowiłam, że się o wiele lepiej przygotuję. W pierwszej kolejności przeprowadziłam na ten temat rozmowę z moją mamą. Zapytałam ją o domowe sposoby na determinację płci. Opowiedziała mi o metodach celuj – traf, jeżeli będę kochała się z mężem w pozycji klasycznej wtedy urodzi się córeczka natomiast jeśli od tyłu, wtedy będzie chłopiec. Zaproponowała też, abym zadzwoniła na infolinię opieki medycznej i umówiła się na wizytę do lekarza diabetyka, w celu ustalenia prawidłowej diety wpływającej na zapłodnienie komórki żeńskiej. Od razu zadzwoniłam, a następnego dnia podczas wizyty dowiedziałam się jakie pokarmy powinnam spożywać ponad to Pani doktor ustaliła mi dietę taką, która wpływa pozytywnie na przemianę materii, a także oddziałuje negatywnie na nadciśnienie. Po trzech cyklach starań, zaszłam w ciążę. Możesz sobie wyobrazić, jakie było moje zaskoczenie, gdy dowiedziałam się, że będę miała córkę, moją upragnioną małą księżniczkę.
Prawidłowa dieta podczas planowania ciąży jest niezwykle ważna, wpływa na samopoczucie, kobieta czuje się zrelaksowana, mniej się denerwuje i co najważniejsze… ma znacznie częściej orgazm, szybciej zachodzi w ciążę i rodzi dziecko, o którym marzy. Pamiętaj, że los płata figla i może się zdarzyć, że zamiast córki urodzi się syn… Najważniejsze jest jednak to, aby twoja pociecha rozwijała się prawidłowo i przyszła na świat zdrowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz